Uroczyste zakończenie roku w OREW-ie w Bobolicach

 

Dnia 27 czerwca 2014r.  nasze dzieci uczęszczające na zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze (Ala, Kornelia, Sylwia, Ala, Kamila, Basia) zakończyły kolejny rok szkolny. Z tej okazji w ośrodku odbył się uroczysty apel wraz z rozdaniem dyplomów, ocen opisowych i nagród. Nauczyciele dziękowali dzieciom za wspólną pracę i gratulowali wysiłku i wyników jakie osiągnęły podczas trwania roku szkolnego. Potem udaliśmy się do sali i wychowawcy przedstawili nam prezentację multimedialną dotyczącą pracy szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum im. Agaty Mróz - Olszewskiej

 
Dnia 26 czerwca 2014 roku nasza wychowanka Karolina ukończyła naukę w Gimnazjum w Bobolicach. Podczas uroczystej akademii otrzymała dyplom absolwenta gimnazjum z rąk wychowawcy oraz symboliczną różę od uczniów drugich klas gimnazjum. 
 

III Plener Malarski zorganizowany przez ŚDS Odnowa

 
Dnia 24 czerwca 2014r. o godz. 11.00 na Hali Sportowej w Bobolicach rozpoczął się kolejny plener malarski zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy Odnowa. Uczestnicy mieli nielada wyzwanie - musieli namalować obrazy przedstawiające dekorację przygotowaną przez organizatorów. Każdy malunek był orginalny i wyjątkowy. Wszyscy dobrze się bawili. Po rozdaniu nagród jak zwykle odbył się poczęstunek.
 

Dzień Dziecka w NASZYM DOMU

 

Dnia 2 czerwca 2014 roku w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa dla wszystkich naszych "DZIECI". Mimo, że pogoda nie była wymarzona postanowiliśmy, aby wszystko miało miejsce na świeżym powietrzu. Był gril z kiełbaskami, kaszanką i kiszką ziemniaczaną, chipsy, lody, ciastka i cukierki. Na głód napewno nikt nie mógł narzekać. Gdy już brzuchy były pełne każdy chciał trochę potańczyć przy grającej muzyce. Był czas również na śmiech, rozmowy, zabawy i żarty. Całość imprezy zakończyła się ok. godz. 18. NASZE DZIECI wyglądały na bardzo szczęśliwe.

 

Reportaż w Radio Plus

 

Pod linkiem, znajdującym się poniżej można odsłuchać reportaż radiowy o naszym domu. Zachęcamy do wysłuchania.

 

https://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/79385/reportaz_wiedza_kiedy_jest_niedziela_dzis_po_godz_17_00

Przedstawienie pt. "KOPCIUSZEK"

 

Dnia 1 kwietnia 2014 roku odwiedził nas teatr odwoźny z przedstawieniem pt. "Kopciuszek", który o godz.14.00 zebrał na świetlicy naszego domu dużą publiczność. Przedstawienie było bardzo ciekawe, były śpiewane piosenki, a nasze dziewczęta mogły brać czynny udział w wydarzeniach dziejących się na scenie. Śmiechu było co nie miara. Kolorowe stroje i ładna scenografia dawała poczucie jakbyśmy naprawdę byli w bajce. Nie możemy doczekać się już następnego przedstawienia.

 

Wycieczka do Skrzatusza

 

Dnia 14 marca 2014r. o godz. 7.30 wybraliśmy się na pielgrzymkę do Skrzatusza, aby uczestniczyć tam w Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej. W czasie drogi towarzyszył nam wspaniały nastrój. Jechaliśmy dwoma samochodami - łącznie było nas 30 osób. 

Na miejscu przywitał nas ks. Proboszcz tamtejszego Sanktuarium, który odprawił Mszę Świętą i opowiedział nam o powstaniu Sanktuarium i jego historii. Po Mszy oprowadził nas po kościele pokazując ważne rzeczy w nim się mieszczące. 

Następnym punktem programu była ciepła herbatka z pączkami i bułkami słodkimi, które spożyliśmy w udostępnionej salce niedaleko Sanktuarium.  Następnie mieliśmy mozliwość uczestniczyć w pieknej Drodze Krzyżowej w plenerze, która dała niesamowite przeżycia. 

Pogoda była bardzo wietrzna, dlatego zrezygnowaliśmy z kolejnego punktu programu, którym miał być przejazd nad jeziorko i spacerek. Każdy był zmarznięty, dlatego postanowiliśmy wracać już do domu. W drodze powrotnej czekała nas jednak jeszcze niespodzianka, którą były oswiedziny w MC Donaldzie. Każdy dostał pysznego Szejka.  Wróciliśmy koło godz. 15. To była bardzo miły dzień, pełen niesamowitych wrażeń. 

 

 

Imieniny Sióstr Wiesław

 
Dnia 9 grudnia 2013 roku o godz. 10.30 nasze dziewczęta z okazji imienin s. Wiesławy Klekotko i s. Wiesławy Roman wystąpiły z przedstawieniem o przyjaźni. Siostry były bardzo wzruszone. Po przedstawieniu były jak zawsze życzenia i prezenty, a Siostry w podzięce obdarowały Mieszkanki słodyczami.

 

 

Turnus rehabilitacyjno - wypoczynkowy w Pogorzelicy

 

W dniach 21.09.- 4.10.13r. dziewczęta z IV gr. wraz z opiekunami: p. Ewą F., p. Mariolą, p. Ewą B., s. Gabrielą, s. Agnieszką i p. Jagodą uczestniczyły w turnusie zdrowotnym w ośrodku "MIRA - MAR" w Pogorzelicy. Ośrodek położony jest wśród pięknych lasów i tras rowerowych, dlatego większość naszego czasu wolnego wypełniały długie spacery. Do morza szło się ok 30 minut. Podczas spacerów udało nam się znaleźć kilka naprawdę dorodnych grzybów. Pogoda sprzyjała, dlatego prawie cały dzień spędzaliśmy poza domem. Niewątpliwą atrakcją turnusu był przejazd kolejką wąskotorową Retro do Rewala, gdzie po spacerku nad morzem zjedliśmy pyszną pizzę. Kilka razy udaliśmy się na pieszo do pobliskiego Niechorza na lody, gofry i po pamiątki. W ośrodku również czekały nas atrakcje. Były dyskoteki i ognisko z kiełbaskami. Codziennie mogliśmy korzystać z krytego basenu oraz zabiegów rehablitacyjnych. Po śniadaniu zawsze były inhalacje i gimnastyka na świeżym powietrzu, potem kawka we wspólnym gronie i zabiegi,  potem długie spacery, a wieczorem szałowa dyskoteka z p. Edziem. Czas był wypełniony po brzegi, a humory wszystkim dopisywały, daltego turnus zaliczamy do udanych...Wróciliśmy do Bobolic bardzo wypoczęci i zadowoleni.

 

"Pożegnanie Lata" w Mielnie

 

Dnia 5 września 2013 roku o godz. 8.30 nasze Mieszkanki wraz z opiekunami i s.Dyrektor wyruszyły nad morze, by wziąć udział we wspaniałej imprezie, którą od wielu lat organizuje Dom Pomocy Społecznej w Mielnie - Pożegnaniu Lata. Tym razem motywem przewodnim były legendy, dlatego całe dwa poprzednie tygodnie przygotowywałyśmy program artystyczny o Warsie i Sawie. Występy innych grup były również bardzo ciekawe i różnorodne. Jak co roku był pyszny poczęstunek, grill i nagrody za wzięcie udziału w imprezie. W nagrodę za piękny występ poszłyśmy nad morze na lody i gofry. Pogoda była cudowna, żadnej chmurki na niebie. Do domu wróciłyśmy po godz. 16.00. To był bardzo miły dzień.

 

IX Przegląd Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie

 

Dnia 22 sierpnia 2013 r. jak co roku Nasze Mieszkanki brały udział w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie. W tym roku pojechałyśmy tam zaprezentować dwa utwory: "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" i "Maryjanka". Na terenie Domu było mnóstwo atrakcji, chętni mogli zrobić sobie zdjęcia przy wojskowych pojazdach, głodni uczestnicy mogli skosztować pysznej kiełbasy, kaszanki oraz grochówki wojskowej i innych przysmaków, a spragnieni muzyki słuchali przygotowanych przez placówki występów. Niewątpliwą atrakcją był występ sławnego piosenkarza Jerzego Połomskiego. Z racji tego, że występowałyśmy jako jeden z ostatnich zespołów postanowiłyśmy udać się na spacer nad jezioro. Tam miałyśmy mozliwość przepłynięcia się łódką. Krótki rejs wywołał wiele radości. Później zobaczyłyśmy klasztor Sióstr Karmelitanek, który znajdował się blisko lasu i wróciłyśmy na nasz występ. Do Domu wróciłyśmy ok. 19 trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone. To był dzień pełen wrażeń.

 

Wakacyjne wyjazdy nad jezioro

 

Tego lata pogoda była bardzo ładna, dlatego, gdy tylko ranek wskazywał na to, że będzie słonecznie, pakowałyśmy koce, napoje, suchy prowiant, stroje kąpielowe, ręczniki i dmuchane kółka i ponad 20 - osobową grupą ruszałyśmy nad jeziorko, by miło spędzić wakacyjny czas. Atrakcji  było mnóstwo, mogłyśmy pływać, opalać się, spacerować, jeść lody i słodycze, nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. To był wspaniały, twórczy wypoczynek.